Martin Štefan - realitní makléř pro oblast Šlapanice a okolí východně od Brna

Správně stanovit cenu je klíčem k úspěšnému prodeji nemovitosti.

Cena nemovitosti Šlapanice, Mokrá-Horákov, Pozořice, Újezd u BrnaNejen pokud nemovitost podhodnotíte, ale i pokud cenu při uvedení na trh příliš nadsadíte, finálním výsledkem nebude prodej za nejvyšší možnou cenu. Nesprávným nastavením ceny můžete přijít až o stovky tisíc korun!

Cenu nelze správně nastavit jen pouhým srovnáním aktuálních nabídek na realitních portálech bez znalosti dalších aspektů, zejména zda o tyto nabídky je vůbec zájem, jak dlouho jsou inzerované a podobně. Další velice častou chybou je důvěra ve zprostředkované informace o dosažených cenách realizovaných prodejů. Často se takovéto informace opírají pouze o poslední zveřejněnou cenu před stažením nabídky z inzerce, nebo nezohledňují dobu prodeje kdy i období jednoho roku může znamenat rozdíl několik procent, tedy i stovek tisíc korun.

Já dlouhodobě sleduji trh s nemovitostmi v oblasti východně od Brna, sleduji nabídku a znám její historii a díky realitní kanceláři ARTOSS mám možnost čerpat informace o skutečně dosažených prodejních cenách prostřednictvím zpoplatněného přístupu do údajů Katastru nemovitostí a dalším přístupům do cenových map. 

Při kalkulaci prodejní ceny samotným majitelem bývá často další chybou nejen to, že cenu nastavuje de facto laik, ale navíc zaujatý, protože hodnotí svůj vlastní dům, byt, pozemek, či jinou nemovitost a srovnává jej s konkurenční nabídkou pouze podle fotografií v inzerátu.

Já posuzuji každou nemovitost k prodeji nezaujatě a porovnávám s prodanými nemovitostmi v okolí a realitami v aktuální nabídce, které jsem měl možnost osobně detailně prohlédnout. Navíc mám možnost konzultovat každou cenovou analýzu s týmem kolegů, neméně zkušených makléřů z naší realitní kanceláře.

Na zkušené realitní kanceláře se o radu obracejí i znalci v oboru, protože jim pouhý výpočet ke stanovení reálné tržní ceny nestačí.

Využijte moji nabídku nezávazné schůzky. Přijedu za Vámi, zdarma Vám zpracuji analýzu tržní ceny, a dám doporučení co můžete udělat pro to, aby skutečně dosažená cena za prodej byla co nejvyšší. Stačí zavolat, nebo napsat SMS – tel.: +420 602 953 912

Správné nastavení ceny nemovitosti je klíčem k úspěšné realizaci prodeje, nebo pronájmu. Porovnat aktuální nabídky inzerované na realitních portálech však nestačí!

Nabízím Vám bezplatnou a nezávaznou konzultaci a v případě Vašeho zájmu zajištění oddlužení, nebo přímý výkup nemovitosti bez zdržování.

Chcete prodat nemovitost, ale nechcete udělat chybu? Nabízím Vám nezávaznou konzultaci zdarma! Přijedu za Vámi, nebo se stavte Vy na kávu do naší kanceláře.

Víte o někom kdo prodává byt, dům, pozemek, nebo jinou nemovitost? Doporučte moje služby, nebo mi alespoň předejte tip, a vyplatím Vám odměnu!